szkolenia lotnicze, polecicie ?

szkolenia lotnicze, polecicie ?

Długo trwa kursy na pilota z licencją turystyczną? Wiem, iż licencja rekreacyjna też jest, niemniej jednak mnie interesują nieco większe samoloty. Może macie jakąś szkołę, jaka jest w stanie mi w tym pomóc? Czekam na odpowiedzi.

Wariat

Posty: 3

 
Wszyscy znajomi korzystają z ośrodka szkolenia lotniczego ze strony https://szkolapilotazu.pl/page/pilot-samolotowy-turystyczny-ppl-a/20/ i są zadowoleni. Osobiście boje się wysokości, wobec tego nawet nie myślę żeby się tam zapisywać.

Fanatyk

Posty: 5

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w jakim zmieszczą się dwie osoby. To byłoby przepiękne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, iż marzyć nadal będzie, lecz może w przyszłości?

Gruamer

Posty: 4

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, ale żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie pozyskanie, wobec tego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to należałoby byłoby zbadać czy mamy jakiekolwiek możliwości zdrowotne.

akukukuku

Posty: 20

 
Nie każdy lubi latać, ale podobno jak się steruje samolotem samodzielnie to jest inaczej. Tak samo nie każdy lubi, jeśli ktoś siedzi za kierownicą. Tutaj podobno działa to w taki sam sposób, ale nie mogę tego potwierdzić, bo nie latałem.

Alexxxi

Posty: 21

 
Z tego, co wiem, że licencja turystyczna to sporo godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego sporo, natomiast mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś naprawdę niezwykle poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, zatem trzeba pokazać, że się do tego nadajemy.

Bhapo

Posty: 3